ZOO Wroclaw Antelope, Giraffe, Hippo in the 21st Century: Conservation Action in Africa

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

O antylopach, żyrafach i hippopotamach

  Tam byliśmy

Antelope, Giraffe, Hippo in the 21st  Century - logo lkonferencji

Pięć lat minęło od pierwszego spotkania związanego z ochroną afrykańskich gatunków kopytnych pt. Antelope conservation in the 21st century: from diagnosis to action, a które odbyło się w Londynie i organizowane było przez londyńskie zoo. Od tej pory sytuacja większości afrykańskich kopytnych zwierząt uległa pogorszeniu, a w niektórych przypadkach stała się wręcz krytyczna, na co wskazują najnowsze oceny statusów w Czerwonej Księdze IUCN. Są jednak także pewne sukcesy i o nich m.in. rozmawiano podczas konferencji w Pradze podczas Antelope, Giraffe, Hippo in the 21st Century: Conservation Action in Africa, która odbyła się w dniach 20-22 lutego 2017 r. Wzięło w niej udział około 100 przedstawicieli ogrodów zoologicznych z całej Europy i organizacji poza rządowych zajmujących się ochroną gatunków afrykańskich zwierząt. Na konferencję przybyło wiele znakomitych osobistości.

Każdy dzień konferencji został poświęcony innej grupie zwierząt. W pierwszy dzień wykłady skupiały się głównie w tematyce związanej ze światem antylop. Drugi dzień konferencji został poświęcony przede wszystkim żyrafom. Natomiast w trzecim dniu można było posłuchać wiadomości związanych z hipopotamami.

- Dla mnie najciekawszy był dzień drugi, który tyczył się tematyki związanej z ochroną żyraf w ich naturalnym środowisku - mówi Anna Pawlik, uczestniczka konferencji i opiekunka okapi, żyraf i zebr Chapmana w naszym zoo. - Bardzo interesujący był także wykład dotyczący obsysania nie swoich matek przez cielęta żyraf. Zjawisko to zostało opisane na podstawie obserwacji stada żyraf z praskiego ZOO. Wykład ten przypomniał mi sytuację z naszego ZOO kiedy mieliśmy 3 cielaki żyraf i miałam okazję zaobserwować właśnie takie zjawisko. - dodaje Pawlik.

Na uczestnikach największe wrażenie zrobiło wystąpienie Juliana Fennessy, który jest założycielem słynnej Giraffe Conservation Foundation.

Organizatorami konferencji byłą czeska organizacja pozarządowa Derbianus Conservation, która działa na rzecz zachowania afrykańskiej bioróżnorodności i krytycznie zagrożonego zachodniego Derby w Senegalu oraz Wydział Nauk o Uprawach Tropikalnych Uniwersytetu w Pradze przy wsparciu Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), Komisji Przetrwania Gatunków, Grupie Specjalistów od Okapi i Żyraf działających przy IUCN,

Konferencja odbyła się pod patronatem Ministerstwa Ochrony Środowiska Czech i Uniwersytetu Przyrodniczego w Pradze.

(fot. http://www.angihip2017.com)


Antelope, Giraffe, Hippo in the 21st

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider