ZOO Wroclaw Bach Ma 2019

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Bach Ma 2019

  ZOO i DODO na ratunek
Plakat spotkania Zoo i Dodo na ratunek Bach Ma

To będzie fascynujące spotkanie! Spotkanie poświęcone powstającej, m.in. dzięki ZOO Wrocław, stacji rehabilitacji i hodowli ginących gatunków zwierząt w Wietnamskim Parku Narodowym Bach Ma. To tu zamieszka saola, czy mudżak Roosvelta. Pierwszym lokatorem centrum jest serau (Capricornis milneedwardsii).

Park Narodowy Bạch Ma to jeden z 30 parków w Wietnamie, położony jest na terenie dystryktu Phu Loc Dong Nam. To rezerwat przyrody o powierzchni 22 000 ha lasu deszczowego, który rozciąga się od Gór Annamskich do wybrzeża. Wziął swoją nazwę od najwyższego szczytu Bạch Mã, który wznosi się 1450 m n.p.m.

Park jest uznawany za  jeden z najbardziej różnorodnych pod względem bioróżnorodności. Szacuje się, że żyje tu ponad 1400 gatunków roślin, endemitów północnego i południowego Wietnamu. Do tego 83 gatunki ssaków, 333 gatunki ptaków, 21 płazów i 31 gadów, a także 39 gatunków ryb, 256 gatunków motyli, 178 chrząszczy i 28 gatunków termitów.

Znany jest również ze wspaniałych krajobrazów naturalnych – gór, długich wąskich dolin, jezior i ich lagun, a także malowniczych wodospadów.

Wykład o godz. 16.00 wygłosi twórca projektu, Prezes wrocławskiego zoo, Radosław Ratajszczak, który w zeszłym miesiącu wrócił z Bach Ma, przywożąc fascynujące informacje o budowie stacji, ale też o odnalezieniu, w tym właśnie parku narodowym, mundżaka Roosevelta.

O godz. 15.00 zapraszamy Państwa na spacer po zoo śladami azjatyckich jeleniowatych. Wraz z opiekunami odwiedzimy m.in. mundżaki chińskie, jelenie filipińskie, daniele mezopotamskie i milu.

Po wykładzie będzie można kupić ekologiczne prezenty sprowadzone z Wietnamu i Laosu oraz kalendarz fundacji DODO i wrocławskiego zoo!

Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – SAOLA.

Pieniądze w całości przekażemy na projekt w Parku Narodowym Bach Ma!

Wejście do zoo przez bramę służbową od godz. 14.00.

Bach Ma 2019

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider