ZOO Wroclaw Kampania „ZOO i DODO Na Ratunek Zwierzętom” 2020/21

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Kampania „ZOO i DODO Na Ratunek Zwierzętom” 2020/21Dwuletnia kampania dotycząca ochrony zagrożonych gatunków zwierząt żyjących w ich naturalnym środowisku, objętych wsparciem ochroniarskim przez wrocławski ogród zoologiczny i fundację Dodo.

„Jedynym uzasadnieniem istnienia ogrodu zoologicznego w dzisiejszych czasach jest ochrona gatunkowa zwierząt.” - podkreśla Radosław Ratajszczak

Na przestrzeni lat rola ogrodu zoologicznego znacząco się zmieniła. Jak podkreśla Prezes Zarządu ZOO Wrocław Radosław Ratajszczak, głównym celem zoo stała się hodowla zagrożonych gatunków, a nie, jak kiedyś, pokazywanie zwierząt „ku uciesze gawiedzi”. Kolejnym priorytetem jest wspieranie ochrony gatunkowej zwierząt w ich naturalnym środowisku. 
Dzięki działaniom Zoo Wrocław oraz Fundacji Zoo Wrocław DODO stało się to możliwe na zdecydowanie szerszą skalę niż w poprzednich latach. W 2019 r. wrocławskie zoo i Fundacja Dodo przekazały ponad pół miliona złotych (579 tyś. zł) na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt na całym świecie.Cele kampanii:

  1. Zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie dzisiejszej roli i misji zoo oraz Fundacji Zoo Wrocław Dodo.
  2. Zapoznanie z projektami ochroniarskimi, w które zaangażowane jest Zoo Wrocław (część I – Azja w 2020 r., część II – Afryka i reszty świata w 2021 r.).
  3. Kształtowanie postaw proekologicznych wpływających na zachowanie bioróżnorodności gatunkowej zwierząt.


Planowane działania:

Materiały edukacyjne :


Partnerzy

Bootstrap Slider