ZOO Wroclaw Dobre wiadomości dla słoni

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Dobre wiadomości dla słoni

  Poszukiwacze wiedzy
Po smutnych i ponurych doniesieniach z Parku Narodowego Tsavo o zastrzeleniu jednego z najpotężniejszych samców http://bit.ly/2nf5tHz i refleksyjnym artykule naszej fundacji http://bit.ly/2ocSDJ8 … czas na dobre wiadomości dla słoni!
Zapotrzebowanie na kość słoniową w Chinach było jak dotąd jednym z głównych czynników prowadzących do dramatycznego spadku liczebności słoni afrykańskich. Wygląda na to, że sprawy mają się ku lepszemu. Najnowszy raport http://bit.ly/2objvd3 grupy Save the Elephants pokazuje, że cena za ciosy słoni spadła niemal o 2/3 w przeciągu ostatnich 3 lat.
Powodów jest wiele, począwszy od spowolnienia gospodarki kraju, po zaostrzenie ścigania korupcji.
W chwili pisania tego tekstu drzwi zakładów obróbki kości słoniowej powinny zamykać się na głucho. 130 licencjonowanych punktów sprzedaży zakończy swoją działalność do końca tego roku. Wierzymy, że toczące się od lat kampanie uświadamiające o niszczycielskich skutkach ludzkiej chciwości – nareszcie przebiły się do świadomości społecznej i odnoszą skutki.
Zamknięcie rynku zbytu kości słoniowej w Chinach znacząco zwiększa szanse słoni afrykańskich na przetrwanie. To jeszcze nie koniec walki o te wspaniałe, łagodne giganty, ale znaczny krok ku zwycięstwu.

Trzymamy kciuki za słonie, także te indyjskie, oraz liczymy na podobny ruch Chin w sprawie zapotrzebowania na rogi nosorożców. A Was zapraszamy na spotkanie z naszymi słonicami indyjskimi - Birmą i Toto.

Dobre wiadomości dla słoni

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider