ZOO Wroclaw Laos i Witnam na bis 2017

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Laos i Witnam na bis

  ZOO i DODO na ratunek

ZOO na ratunek - Laos i Wietnam na bisPod koniec lutego 2017 r. Prezes Zarządu naszego zoo - pan Radosław Ratajszczak, wyjechał do Wietnamu na spotkanie międzynarodowego zespołu Saola Working Group. Spędził tam niemal trzy tygodnie, więc poza saolą przyjrzał się również innym, zagrożonym gatunkom tego regionu.

Indochiny to region świata, w którym bodaj najszybciej znikają kolejne gatunki roślin i zwierząt. Bogacenie się ich społeczeństw nie idzie niestety w parze z edukacją ekologiczną. W efekcie utrwalane przez wieki zabobony związane z zabijaniem zwierząt znajdują ujście na skalę. Wręcz całymi grupami rodzinnymi giną endemiczne gatunki żółwi, bo wiara w długowieczność po ich zjedzeniu jest silniejsza niż zdrowy rozsądek! A to jeden z problemów regionu. Innym jest słabo rozwinięta gospodarka i bieda. To w jej efekcie tereny dzikiej przyrody znikają na rzecz plantacji palmy olejowej, a tam gdzie udaje się utrzymać naturalny stan rzeczy kwitnie kłusownictwo i nielegalna wycinka drzew.

Dlatego ten region tak potrzebuje naszego wsparcia, dlatego tak często i dużo staramy się o nim mówić. Staramy się też racjonalnie pomóc, zaczynając od mówienia, edukowania po racjonalną, choćby niewielkie wsparcie jak zakup foto pułapek.

Powracamy zatem do Wietnamu i Laosu, skąd "na gorąco" przekaże nam najnowsze informacje o badaniach fauny Indochin Pan Ratajszczak, w tym o najnowszym projekcie badania i ochrony laotańskiego szczura skalnego Kha-nyou tworzonego przez Zoo Wrocław i Fundację DODO. Saola Woring Groum - marzec 2017 Głos zabierze również Marcin Matuszak przedstawi dotychczasowe wyniki poszukiwań saoli oraz plany na przyszłość. Dowiemy się jak zostanie wykorzystana fotopułapka, którą Fundacja DODO zakupuje dla projektu saoli z pieniędzy ofiarowanych przez Państwa podczas ostatniego ZOO NA RATUNEK!

Warto dowiedzieć się z pierwszej ręki jak wygląda ochrona zwierząt w dalekim Wietnamie i Laosie i jaki jest w tym udział wrocławian.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu „ZOO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim ZOO w piątek 17 marca o godz. 17.00, zabierzcie ze sobą rodziny i znajomych!

Do ZOObaczenia!
WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider