ZOO Wroclaw Ratuj nosorożce 2016

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Ratuj nosorożce 2016

  ZOO i DODO na ratunek

NOSOROŻCE I INNE  GATUNKI CZEKAJĄ NA POMOC

Powódż w Indiach/ Assam

Na początku roku nasz opiekun nosorożców Maciek wyjechał do Indii opiekować się osieroconymi nosorożcami w Parku Narodowym Kaziranga, w Centrum Rehabilitacji i Ochrony Dzikich Zwierząt. W parku tym żyje ponad 2/3 światowej populacji nosorożców, włączając do tej puli osobniki  mieszkające w ogrodach zoologicznych.

Od lipca 2016 r. park ten znajduje się pod wodą! Wyjątkowo silne opady monsunowe spowodowały gigantyczną powódź!

Z powodu kataklizmu Centrum Rehabilitacji i Ochrony Dzikich Zwierząt (The Centre for Wildlife Rehabilitation and Conservation - CWRC) pęka w szwach! Już teraz ma na wychowaniu wiele rannych i osieroconych zwierząt w tym 9 młodych nosorożców i 12 młodych słoni, które będą wymagały kilkuletniej opieki. Potrzeby są ogromne! "Maluch" nosorożca wypija 2 litry mleka co 2 godziny.

Prosimy o pomoc

– założyliśmy specjalnie konto  dla ratowania zwierząt Azji

konto: 98 1020 5226 0000 6902 0529 7371 z dopiskiem Nosorożce.

Wpłata nawet najmniejszej kwoty, pomoże uratować życie zwierząt!

Powódż w Indiach/ AssamKażdy wpłacony grosz przekażemy do Parku Narodowego Kaziranga na zakup mleka, leków i niezbędnych środków. W najbliższym czasie otrzymamy bieżące informacji z Kazirangi, jednak nadal, ze względu na rozmiar katastrofy powodzi, nasz kontakt z Centrum pozwala tylko na sporadyczne odbieranie dramatycznych apeli o pomoc! Na zdjęcia musimy chwilę poczekać. Poniżej zamieszczamy jedynie zdjęcia dostępne ze źródeł międzynarodowych.

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider